menuordersearch
arshadej.com

دوربین مداربسته چیست ؟ ,

۱۳۹۴/۹/۲۳ دوشنبه
(1)
(0)
دوربین مداربسته چیست ؟
دوربین مداربسته چیست ؟

تا به امروز حدود ۳۵۰ میلیون دوربین مدار بسته در کل دنیا نصب و راه اندازی شده اند که حدودا ۶۵% آن در آسیا نصب شده اند . اولین سیستم مداربسته در سال ۱۹۴۲ میلادی توسط آلمان به منظور مشاهده پرتاب موشک های v2 نصب شد. که یک مهندس آلمانی بنام “والتر بروچ” عهده دار نصب این سیستم بود.. در ایالت متحده آمریکا اولین سیستم مدار بسته در سال ۱۹۴۹ آغاز به کار کرد و فقط برای آگهی و بدون اجازه دولت نمیشد از آن استفاده کرد. اولین سیستم های نظارت تصویری فقط برای نشان دادن اتفاقات بود چون هیچ دستگاهی برای ضبط وجود نداشت. در سال ۱۹۷۰  اختراع شد و ضبط و پاک کردن اطلاعات و استفاده از دوربین های مدار بسته رواج بیشتری پیدا کرد. در سال ۱۹۹۰ و با پیشرفت تکنولوژی به چندین دوربین این امکان داده میشد که در آن واحد به ضبط وقایع بپردازند ، این اتفاق باعث صرفه جویی در وقت و پول شد و باعث شد تا استفاده از CCTV باز هم رواج بیشتری پیدا کند . اخیرا سیستم های حفاظتی مدار بسته با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر محصولات و تولید آنها بر پایه  پیشرفت چشمگیری کرده است .
 
چقدر با سیستم های حفاظتی آشنایی دارید ؟

راه های معمول زیادی برای حفاظت از امنیت خانه مانند به کارگیری نگهبان در خیابان، نصب حفاظ های آهنی بر دیوارها، نصب درب های ضد سرقت، نصب دوربین مداربسته و داشتن سگ های نگهبان در محوطه منازل برای پیشگیری و کاهش خطر سرقت وجود دارد.

 از طرفی می دانیم این روش ها به تنهایی برای حفاظت از خانه و پیشگیری از سرقت کافی نمی باشد. امروزه نصب وسایل هوشمند الکترونیکی ضد سرقت مانند دزدگیر الکترونیک، دوربین مدار بسته و دیگر سیستم های هوشمند بهترین روش برای به حداقل رساندن احتمال سرقت می باشد.

دوربین های با کیفیت را چطور می شود تشخیص داد ؟

کیفیت تصویر (Resolution)، پارامتری است که میزان وضوح و شفافیت را بیان می کند. کیفیت تصویر در دوربین مدار بسته، به این معنا است که تصاویری که توسط دوربین ثبت شده اند، تا چه اندازه شفاف و قابل تشخیص هستند.

 کیفیت یا رزولوشن تصویر در دوربین مدار بسته با واحدی به نام پیکسل اندازه گیری می شود. با توجه به این تعریف، هرچه اندازه و کیفیت تصویر ثبت شده بیشتر باشد، کیفیت تصویر بیشتر است. مفهوم دیگری از رزولوشن تصویر به این صورت بیان می شود: ” رزولوشن، معیاری از اندازه تصویر در دوربین مدار بسته است. قطعاً تصاویر کوچک تر، کیفیت پائین تر و تصاویر بزرگ تر، رزولوشن بهتری دارند.”

  همان طور که می دانیم دوربین های مدار بسته به دو نوع اصلی آنالوگ و دیجیتال دسته بندی می شوند. کیفیت تصویر در هر یک از این دوربین ها به صورت جداگانه تعریف می شود. در دوربین مدار بسته آنالوگ، رزولوشن تصویر با پارامتر “TV Line” بیان می شود. در دوربین مدار بسته دیجیتال، از پیکسل های تصویری دیجیتال برای بیان کیفیت تصویر استفاده می شود.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده